RADŮZA – Nebe je odemčené   (2022)
Dvojalbum jako upřímný, místy až syrový deník posledních tří let Radůzina života, naplněný nejotevřenějšími a nejniternějšími písněmi.

RADŮZA & SOČR – Kupředu plout   (2020)
Kupředu plout je dílo napsané speciálně na objednávku Symfonického orchestru Českého rozhlasu, které se ve společném koncertním provedení Radůzy, její doprovodné kapely a SOČRu pod dirigentskou taktovkou Jana Kučery uskutečnilo 3. 12. 2018 ve Foru Karlín v Praze.

RADŮZA: Uhlíř, princ a drak   (2019)
Uhlíř, princ a drak / Pohádka plná písniček Originální hudební pohádka písničkářky Radůzy pobaví nejen děti, ale i dospělé. 

RADŮZA – Muž s bílým psem   (2018)
Album Muž s bílým psem, které Radůza věnovala všem autorům trampských písniček a indiánských příběhů a svým rodičům, kteří ji zasvětili do lásky k trampingu, obsahuje nejen šestnáct nových písní, ale i knihu s indiánskou tematikou, již písničkářka napsala a to jak ve formě tištěné, tak ve formě audioknihy, kterou načetl František Segrado. Součástí fyzické verze projektu je i zpěvníček s texty písní a akordickými značkami.

Studna v poušti   (2017)
Vánoční CD s originálními písněmi navazujícími na tradici především českých, ale i světových koled a vánočních písní, přináší nebývale něžné a láskyplné vyprávění nejen o tématech vánočních, ale i o lásce mezi matkou a dětmi, či mezi partnery. Krom písní zamýšlejících se nad hlubším smyslem Vánoc, nechybějí ani písně veselé, až žertovné, týkající se třeba vzpomínek na to, jak šel strýček „kupovat“ stromek s pilkou do lesa.

Tenkrát v ráji    (2016)
Soundtrack k filmu o svobodě ve zlých časech, o legendárním horolezci Joskovi Smítkovi. Hudba k příběhu, který není jen vyprávěním o přátelství na laně v těžkých dobách německé okupace, ale především o víře v lepší budoucnost. Příběhem naděje, která neumírá…

Marathon, příběh běžce   (2015)
Tentokrát přední česká písničkářka spojila několik svých dovedností a napsala tak knihu povídek tvořících souvislou dějovou linku a každou z nich doplnila písničkou. Vznikl jakýsi knižní muzikál, který sama Radůza nazývá „chansonetto“. Autorka popisuje příběh člověka, který v různých podobách prochází bitvami napříč staletími.

Gaia   (2014)
První dáma českého písničkářství Radůza rozkládá svět optikou svého vidění na atomy, aby z nich na jiném místě a v jiném čase složila nové zvuky, příběhy a obrazy.
Slova jejích písní se chovají nečekaně, vtáhnou posluchače do svébytného světa, který nelze projít beze změny.

DVDOcelový město   (2012)
V pořadí druhé koncertní DVD Radůzy nese název Ocelový město. Živelnost Radůzy, kterou si posluchači mohli vychutnat na již vydaném stejnojmenném CD, zde plně vyvěrá podtržena obrazovým záznamem. Režie se ujala Olga Špátová a její dokumentaristický přístup Radůze i celému koncertu sluší. Jako bonus jsou na DVD zařazeny i fotografie z natáčení, na nichž můžeme jak protagonistku, tak členy kapely i štábu vidět na pódiu i v zákulisí a udělat si tak představu o atmosféře, která při natáčení panovala. Na DVD, krom několika výjimek, najdeme nový repertoár, kterým Radůza opět postoupila o krok vpřed.

Ocelový město   (2012)
Radůza a koncertní album Ocelový město, je jako nespoutaná horská bystřina – valící se zcela po svém, koryto nekoryto, čistá a současně plná energie.

Miluju vás    (2010)
Album Miluju vás signalizuje, že Radůza dokázala nejen překonat nástrahy osudu, ale také z této bitvy vyjít snad ještě silnější než dřív. A i to pozitivní, co ji v poslední době potkalo, přetvořit za pomoci svého zřejmě bezbřehého talentu v naprosto autentický celek, který se řadí k tomu nejlepšímu, co za svou kariéru dokázala. 

O Mourince a Lojzíkovi   (2008)
O Mourince a Lojzíkovi aneb Pohádkové čtení se zpěvy. Radůza pohádky nejen napsala, ale i načetla, ke každé z nich napsala písničku, a tak vzniklo roztomilé 2CD, na kterém se to hemží jak bytostmi pohádkovými, tak bytostmi, které můžete běžně potkat na ulici… Krom toho se písničkářka doprovází na svůj oblíbený akordeon či klávesy. Vznikl tak minimuzikál jednoho písničkáře, který vás a vaše děti jistě potěší.
Knihu vydalo nakladatelství Brio v rámci ediční řady pohádek napsaných tzv. nespisovateli.

V salonu barokních dam   (2007)
V salonu barokních dam je název pátého řadového alba  písničkářky. Tvoří jej celkem 14 skladeb, ve kterých Radůza téměř nepoužívá akordeon. Oproti předchozím deskám je zde slyšet mnohem více aranžérských nápadů.

Vše je jedním   (2007)
CD je sestaveno z výběru písní natočených na dvou říjnových koncertech Radůzy v pražském Divadle Archa. Jde o průřez z celé dosavadní tvorby Radůzy a objeví se zde písně hrané jak na akordeon, tak na kytaru i piano.

DVDPůjdu, kam chci   (2007)

Půjdu, kam chci, a nikdy mě nedoženou. Radůza do doby vzniku filmu Olgy Špátové neumožnila nikomu z dokumentaristů, aby zaznamenal a zveřejnil její profesní a osobní život…

V hoře   (2005)
Radůza se během února a března 2005 zavřela do studia a nahrála písně nové, ale i ty které můžete zaslechnout na jejích živých koncertech. Takto se upeklo 21 tracků, a to vše v pražském studiu Largo. Albu „V hoře“ se samozřejmě nevyhnulo několik zajímavých hostů, mezi něž patří např. kytarista skupiny KOA Omar Khaouaj, František Raba na kontrabas a housle nebo Ivanka Pokorná na harfu. Nezbývá než neodolat pokušení z dobré muziky a pustit si naplno 58 minut trvající album, které mnohé pohltí písněmi, jenž opět nepozbývají energičnosti a svérázné poetiky. Skladby oscilují od šansonu přes reggae až po inspiraci lidovou či klasickou hudbou.

Při mně stůj  (2003)
Pod producentským dohledem Zuzany Navarové nahrála v pražském nahrávacím studiu Largo svoji druhou desku stále výraznější a populárnější autorka, zpěvačka, harmonikářka, kytaristka, no prostě multiinstrumentalistka Radůza. Hostujícími muzikanty byli členové kapely Zuzany Navarové KOA František Raba a Omar Khaouaj.

Andělové z nebe   (2001)

První řadové album originální písničkářky Radůzy bylo nahráno v letech 2000–2001 a vydáno u Indies Records. Tvoří jej celkem 16 skladeb. Autorkou všech písniček je Radůza, s výjimkou čtyř, které složila se Zuzanou Navarovou. První písničku spolu i zpívají, Zuzana Navarová pak sama sólově zpívá píseň Stojí kámen, stojí. Zpěvačka, multiinstrumentalistka a autorka hudby i textů začínala s převážně bluesově zabarveným repertoárem na ulici, kde ji v roce 1993 Zuzana Navarová objevila. V květnu téhož roku již stála na pódiu pražské Lucerny jako předskokanka americké zpěvačky Suzanne Vega. Poté začala její spolupráce se skupinou Nerez, která trvala téměř dvě sezóny. V roce 1996 vystupovala jako host skupiny Marsyas a spolupracovala s Michalem Pavlíčkem a skupinou Abraxas. V létě 1999 byla předskokankou pražského koncertu Mika Oldfielda. V její osobité poetice jakoby se posluchač občas dotkl odkazu Bohumila Hrabala, Václava Koubka, Dáši Voňkové či Hany Hegerové. Je to mimořádně osobitá směs drsné syrovosti, vnitřní tesknoty a zvláštního druhu něhy. Ať už se doprovází na piano, tahací harmoniku nebo kytaru, jde ve své muzice i textových reflexích až na kost toho tajemství, kterému se obvykle říká život.
Přejít nahoru